UGLEDNI ČAS IZ SRPSKOG JEZIKA – NASTAVNICA MARIJANA ŠILJKOVIĆ

Ugledni čas iz srpskog jezika je održan 05 .12.2017. godine u odeljenju VII-2.  Sistematizacija znanja iz oblasti jezičke kulture – oblici novinarskog izražavanja osmišljen je u obliku dnevnika.

Učenici su radili samostalno na oblicima novinarskog izražavanja koristeći informacije iz školskog života. Uz pomoć nastavnika su oblikovali:

– najavu

– vest

– izveštaj

– intervju

– izveštaj

– molbu

– anketu.

Samostalno su uradili video prezentaciju, snimili intervju i anketu. Korišćene su IKT  u nastavi , kao i učenje kroz igru, a izvršena je korelacija izmedju nastave srpskog jezika, engleskog jezika, informatike i racunarstva, geografije i likovne kulture.

[Best_Wordpress_Gallery id=”20″ gal_title=”UGLEDNI ČAS IZ SRPSKOG JEZIKA – MARIJANA ŠILJKOVIĆ”]

Tehnička realizacija članka:

Nastavnik Informatike i rečunarstva Sead Gicić