NAŠI UČENICI UVRŠTENI U ZBORNIK RADOVA “PRIČE IZ MOG ZAVIČAJA”

Priče učenika OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” Saime Kurpejović (V razred) “Sazrevanje” i Saida Kurpejovića (VII razred) “Grad”,  uvrštene su u Zbornik radova “Priča iz mog zavičaja”,

čiji je izdavač novopazarska biblioteka “Dositej Obradović”.

Na sledećoj slici slici su  Saima Kurpejović V razred i Said Kurpejović VII razred.

U zbornik su takođe ušle priče Line Husović, Adelise Vatić, Sare Suljović i Alija Zekića. Sa učenicima naše škole radili su njihovi nastavnici: Marijana Šiljković, Gordana Belić, Fatima Kriještorac i drugi..

Ovaj zbornik radova rezultat je konkursa realizovanog u decembru prethodne godine, na koji su se mogli prijaviti učenici od I razreda osnovne do IV razreda srednje škole sa rukopisom u formi kratke priče na temu: “Priča iz mog zavičaja”. Biblioteka ovaj konkurs realizuje u saradnji sa novopazarskim školama.

U Zborniku su objavljene priče nagrađenih i pohvaljenih autora.

Autorima je dodeljen primjerak Zbornika na njegovoj promociji 15. septembra tekuće godine, u bibliotekinom Zavičajnom odeljenju.