EVROPSKA NEDELJA PROGRAMIRANJA I U NAŠOJ ŠKOLI

Učenici osnovne škole “Jovan Jovanović Zmaj” iz Novog Pazara obeležavaju Evropsku nedelju programiranja (Code Week) na časovima informatike praveći programe za mBot robote u Scratch-u.

Zvanično Code Week traje od 5 do 20 oktobra. Sa današnjim danom Srbija ima 203 prijavljenih događaja. Od ovog broja u saradnji sa Udruženjem profesora informatike Srbije program se realizuje u 51 školi tj. imamo 51 događaj.

EU Code Week podržavaju velike IT korporacije

• Microsoft
  • Oracle
  • HP
  • Adobe
  • Google

EU nedelja programiranja ima za cilj da približi programiranje i digitalnu pismenost svima na zabavan i zanimljiv način.

Učenje programiranja pomaže učenicima da bolje shvate svet oko sebe koji se brzo menja, da bolje razumeju kako tehnologija funkcioniše i razviju veštine i sposobnosti koje im pomažu u istraživanju novih ideja i inovacija.

mBot je edukativni robot  koji čini programiranje mnogo zabavnijim. Кoristi se za učenje i zabavu, od sklapanja robota do kretanja robota po mapama uz reprodukciju muzičkih melodija i svetljenje LED dioda – mogućnosti su beskonačne. On uključuje decu u rešavanje problema i pomaže razvoj kritičkog mišljenja, podstiče saradnju, kreativnost i maštu.

Na slikama vidimo decu iz odeljenja V-2 i V-3  na času posvećenom nedelji programiranja…

[Best_Wordpress_Gallery id=”75″ gal_title=”Code Week 2019″]

20.10.2019.                         Tehnička realizacija članka: Sead Gicić