URBANE BAŠTE IZ DEČIJE MAŠTE

Izveštaj o radu ekološke sekcije-

projekat “Urbane bašte iz dečije mašte”

Učenici ekološke sekcije  OŠ “Jovan Jovanović Zmaj”učestvovali su u realizaciji projekta “Urbane bašte iz dečije mašte”,čiji je cilj unapredjenje kvaliteta života stanovnika Novog Pazara.U projektu su učestvovali učenici od 5-8 razreda sa nastavnicom Gordanom Belić.

Projekat je realizovan kroz tri jednodnevne edukativne radionice u okviru kojih su se učenici upoznali sa sposobnošću biljaka da prečišćavaju životnu sredinu,kao i sa značajem urbanih bašta za kvalitet života ljudi.

U okviru četvrte radionice ,učenici su sadnjom biljaka formirali urbanu baštu oko kompleksa Jezero u Novom Pazaru.

Projekat je realizovalo udruženje “Green love”u saradnji sa Centrom za decu i omladinu “Duga” i JKP “Gradska čistoća  Novi Pazar”,a pod pokroviteljstvom Ministarstva za zaštitu životne sredine.

[Best_Wordpress_Gallery id=”79″ gal_title=”URBANE BAŠTE”]

Nastavnik biologije Gordana Belić