UGLEDNI ČAS IZ BIOLOGIJE 28.11.2018. – NASTAVNICA GORDANA BELIĆ

Nastavnica biologije  Gordana Belić realizovala je ugledni čas 28.11.2018.godine.  Tema uglednog časa:

Centralni nervni sistem – mozak i kičmena moždina.

U toploj emocionalnoj atmosferi i kontinuiranim aktivnostima učenika i nastavnika tokom trajanja uglednog časa, učenici i nastavnici su uživali, prateći nastavnicu i učenike kroz :prezentacije, kviz znanja na zadatu temu i igre asocijacija.
Inovativni potencijal realizovanog časa ogleda se u njegovoj dobroj organizaciji i bogato pripremljenom didaktičkom materijalu koji je omogućio da učenici izuzetno zahtevnu i složenu nastavnu materiju usvoje, shvate i razumeju na jednostavan i zanimljiv način.
Predmetni nastavnik je ispunio ulogu savremenog nastavnika. Na ovaj način pripremanja, organizacije i realizacije samog časa podiže se kvalitet nastave i potpuno razumevanje sadržaja.
Postignuta je maksimalno misaona, saznajna i emocionalna aktivnost učenika.
Podstaknuto je interesovanje učenika za jednu opšte korisnu temu koja je stavljena u svakodnevni životni kontekst. Na ovaj način se razvija i samostalnost i samopouzdanje učenika, a stečena znanja su trajnija i dublja.
Učenici i nastavnici su visoko procenili organizaciju časa, važnost i aktuelnost teme, a ovakav način rada i komunikacije odličnim, korisnim i podsticajnim.

[Best_Wordpress_Gallery id=”33″ gal_title=”GORDANA UGLEDNI ČAS 28.11.2018.”]

02.12.2018. godine