OBUKA NASTAVNIKA ZA FINANSIJSKO OPISMENJAVANJE U OSNOVNIM ŠKOLAMA

Učitelji i nastavnici OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” prisustvovali su seminaru “Program obuke nastavnika za uključivanje finansijskog opismenjavanja u sistem obrazovanja i vaspitanja republike Srbije – osnovne škole” koji se realizovao u OŠ “Meša Selimović” u Novom Pazaru. Cilj seminara je da se kroz radionice povećaju kompetencije iz oblasti finansija i pisanje projekata.

Učenici i nastavnici će imati priliku da od septembra 2019. godine realiziju dva projekta

• “Neven” i
  • “Suveniri eko idu daleko”

kroz koje će učenici imati priliku da prodaju svoje proizvode i od novca koji zarade da ulože u neke druge važne projekte. Projekat se sprovodi pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Udruženja “Odgovorno življenje”.

Inače škola OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” u Novom Pazaru je jedna od četiri odabrane škole koje je Ministarstvo prosvete, nauke i tehnoškog razvoja preporučilo. Učešće u obuci finansijskog su uzeli:

1. Remzo Destović koordinator
  2. Rejhan Nišić