OBELEŽAVANJE SVETSKOG DANA ZDRAVLJA U NAŠOJ ŠKOLI

Dana 7. 4. 2023. godine nizom aktivnosti obeležen je Svetski dan zdravlja u OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” u Novom Pazaru.

Direktor Zavoda za javno zdravlje Novi Pazar, dr Šefadil Spahić, učinio nam je veliku čast i održao predavanje o značaju preventnih pregleda učenicima šestog, sedmog i osmog razreda.

Predavanje o tablici pravilne ishrane održala je doktorka Selma Bihorac. Času je prisustvovala i Danijela Kostić, viši sanitarni inspektor.

Poseban doprinos obeležavanju ovog dana doprineo je i Đački parlamenat OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”zajedno sa pedagogicom škole Remzijom Koničanin i nastavnicom biologije Gordanom Belić.

Učenici su svojim vršnjacima održali zanimljivo predavanje na temu zdravog života.

Na kraju direktor “ZZJZ” uručio je prigodne poklone za učenike i nastavnike kao i zahvalnicu školi za uspešnu saradnju.

Rukovodioci naše škole u cilju još bolje i efikasnije saradnje uručili su zahvalnice direktoru i ostalim zaposlenima u “ZZJZ”.

U nastavku možete pogledati video reportažu.

U Novom Pazaru 07.04.2023. godine

Tekst nastavnica biologije, Gordana Belić