NAŠA ŠKOLA GOST U VELIKOJ BRITANIJI

Naša osnovna škola ’’Jovan Jovanovic Zmaj’’ iz Novog Pazara, započela je projekat pod nazivom "Enjoying the Diversity", koji je odobren i finansiran od strane Erasmus plusa, garantom od 10.220 eura..

Projekat je visoko ocenjen od strane evaluatora i njime je predviđeno stručno usavršavanje radnika skole u Velikoj Britaniji, pohađanjem kursa na temu "Inclusive teaching and Special Educational Needs"..

Škola je svojim Europskim razvojnim planom, postavila kao proritet razvoj i unapređenje inkluzivne nastave i dostizanje internacionalnog nivoa u obrazovanju..

Nastavnici engleskog jezika i matematike iz ove škole, na čelu sa direktorom i pedagogom, biće gosti engleskog grada Bath, gde će u tamošnjim školama prisustvovati časovima i usvojiti načine rada, modernih europskih škola i njihovih sistema obrazovanja... O celom projektu u okviru izveštaja RTV Novi Pazar govori nastavnica engleskog jezika Meleka Mahmutović...

U okviru planirane diseminacije, usvojeno znanje biće prenešeno našoj lokalnoj zajednici, pa i šire. Stečena znanja i inovacije biće implementirani u nastavni program ove škole, kao primer svim ostalim školama u regionu... U prilogu je izveštaj školskog tima za projekte o potpisivanju ugovora sa Fondacijom Tempus za projekat ''Enjoying the Diversity''.

Realizacija članka:

Nast. Informatike i računarstva Sead Gicić