Evropski dan jezika obeležen je u utorak, 26. septembra u OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ u Novom Pazaru.Na taj način su se ova osnovna škola i grad Novi Pazar pridružili brojnim manifestacijama koje se širom Evrope, počev od 2001. godine, svake godine organizuju povodom obeležavanja Evropskog dana jezika.

Za učenike 8. razreda OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ organizovana je jednočasovna prezentacija i razgovor o značaju učenja stranih jezika i unapređenja jezičkih veština. Učenicima je tokom razgovora, takođe, ukazano i na jezičku i kulturnu raznolikost Evrope i Evropske unije. Na kraju, mladi iz Novog Pazara iskoristili su priliku da kreiraju i pošalju poruku Evropi na različitim jezicima.

Prezentaciju i razgovor vodio je Teo Taraniš, član Tima Evropa Srbija.

Obeležavanje Evropskog dana jezika organizovano je u okviru aktivnosti Tima Evropa Srbija uz podršku Delegacije Evropske unije u Republici Srbiji i EU info centra.