Deprecated: The behavior of unparenthesized expressions containing both '.' and '+'/'-' will change in PHP 8: '+'/'-' will take a higher precedence in /home/jjzmajnp/public_html/jjzmajnp.edu.rs/wp-content/plugins/newsletter/includes/module-base.php on line 1222

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; wpex_social_widget has a deprecated constructor in /home/jjzmajnp/public_html/jjzmajnp.edu.rs/wp-content/themes/wpex-tetris/inc/widget-social.php on line 5

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/jjzmajnp/public_html/jjzmajnp.edu.rs/wp-content/plugins/wp-visitors-widget/modules/hooks.php on line 13
BITKA ZA ZNANJE I AKCIJA KODIGRANJE - O.Š. ''J.J.Zmaj'' Novi Pazar

BITKA ZA ZNANJE I AKCIJA KODIGRANJE

Naša osnovna škola ”Jovan Jovanović Zmaj”  je primljena u program “Bitka za znanje” i akciju “KODigranje”.

Naša škola našla se na listi škola koja će u prvom krugu kampanje „Bitka za znanje” dobiti robote koji će se koristiti za nastavu programiranja na časovima informatike kao i u nastavi drugih predmeta.

Od prijavljenih 430 škola, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” zauzela je 45.  mesto i jedina je u Novom Pazaru. Škola učestvuje i u takmičarskoj ligi iz programiranja pod nazivom „KODigranje”. Učešće u akciji uključuje donaciju od 5 mBot robota, obuku za korišćenje mBot robota kao nastavnog alata, kao i učešće učenika u takmičarskoj ligi “KODigranje”.

Akciju sprovodi „Fond B92” i cilj je uvođenje programiranja u osnovne škole. Fond B92 je uz pomoć donatora, do ovog trenutka, uspeo da obezbedi sredstva za kupovinu 405 robota za 81 osnovnu školu preko 60 mesta širom Srbije.

Cena kompletnog seta od 5 robota, koji zadovoljava potrebe jedne škole, sa pripadajućim troškovima transporta, špedicije i isporuke košta svega 500e. Ovi savremeni nastavni alati, pomoću kojih uče deca širom sveta, obezbediće da i naši stariji osnovci steknu dragocena znanja i veštine neophodne za život u 21. veku.

Uprava škole