SAIMA KURPEJOVIĆ PRVA NA OKRUŽNOM TAKMIČENJU IZ INFORMATIKE I RAČUNARSTVA

Na okružnom takmičenju iz informatike i računarstva u programiranju

održanom 2.marta 2024.godine u OŠ "Braća Vilotijević" u Kraljevu

učenica V-3 Saima Kurpejović je osvojila I mesto.

Urađeni zadaci se upload-uju na portal arena.petlja.org

i pregleda ih komisija Društva matematicara Srbije i portala Petlja ispred Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.

Saima je ostvarila plasman na državno takmičenje.

Talentovana učenica nakon ostvarenog uspeha kaže:

"Na takmičenju je bilo super.
Od 4. razreda se bavim programiranjem i naučila sam dosta toga, zanimljivo je i nalazim se u tome i mogu reći da je programerstvo jedan od mojih hobija.
Zadaci nisu bili previše teški, usklađeno prema našem uzrastu ali je trebalo razmišljanje da bi se oni rešili.
Vežbala sam zadatke sa takmičenja iz prošlih godina, radila sam sa starijim bratom Saidom, on se takođe bavi programiranjem.

Uhhh, kako to lepo zvuči, državno takmičenje! Treba uvek razmišljati pozitivno, nadati se najboljem, pružiću sve od sebe i potruditi se da rezultati budu što bolji.
Za mene. je i ovo do sad veliki uspeh."

U narednom periodu učenicu Saimu Kurpejović i mentora nastavnika informatike i računarstva Seada Gicića očekuje težak i mukotrpan rad tokom priprema za državno takmičenje. Prema recima mentora Seada na okružnom pa verovatno i na državnom takmičenju su se trebali naći i učenici VI-3 naše škole

Džanan Bjelak

Said Kurpejović

Daris Kurpejović i

Omer Dražanin

koji su nepravedno i spletom okolnosti diskvalifikovani sa opštinskog takmičenja.

Državno takmičenje će se održati u nedelju 13. aprila 2024. godine u Beogradu.

Uprava OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" želi puno uspeha u daljem takmicenju!

U Novom Pazaru 13.mart 2024.godine

Tekst i tehnička realizacija Sead Gicić