UGLEDNI ČAS OBLICI NOVINARSKOG IZRAŽAVANJA

Час у коме је свако од нас научио нешто ново, спој знања из матерњег језика, страних језика, историје, уметности, спој искуства и нових технологија, лекција о части и поверењу, једнакости и толеранцији, о хуманости и несебичном давању.

Тема је била сувопарна и досадна – Облици новинарског изражавања, али ми смо је, удруженим снагама, претворили у телевизијски дневник, практично показујући шта смо научили. Ученици су, уз координацију наставника, успели да сакупе информације, материјал, сниме и монтирају вести, прилоге, интервју, уживо воде дневник, одглуме најлепши део из романа,, Дневник Ане Франк “, рецитују на српском, босанском и немачком језику, да би на крају организовали хуманитарну продају својих уметничких слика.

Час је био за углед, а ученицима су помогли наставници Ајтана Икић, Маријана Шиљковић, Миралда Џанефедић, Ирма Имамовић Гашанин,, Светлана Новаковић и Демис Реброња. Час је снимио учитељ Адмир Метић.

У Новом Пазару 06.03.2023. године

Текст: Маријана Шиљковић